!!!!!!!! PŘEDSTAVENÍ NOVÉHO WEBU – TIPY A POZNÁMKY !!!!!!!

Publikováno | Autor:

Dobrý den! Vítejte na nově spuštěných stránkách fotografa Petra Čunderlíka. Děkuji za váš čas, který těmto stránkám věnujete a doufám, že zde naleznete zajímavé informace a především fotografie.

Web je, kromě úvodní stránky, rozdělen na 4 základní sekce:

1. Fotogalerie: zde naleznete přehled všech fotografií.  Po kliku na „fotogalerie“ v hlavním menu se vám vypíše seznam všech fotografií, poté si můžete vybrat z předdefinovaných kategorií (menu kostky vlevo a záložky v hlavním menu nahoře) nebo vyhledávat podle vámi zvoleného hesla, případně můžete využít tagy u jednotlivých fotografií. V dané kategorii se poté lze pohybovat dopředu a dozadu nebo se můžete vrátit zpět na výpis dané kategoriie. Každá fotografie ve fotogalerii nabízí tři úrovně pohledu, náhledová velikost (150px) – po kliku na náhled se zobrazí fotografie ve střední velikosti (700px) a po kliku na středně velký obrázek se otevře fotografie v nejvyšším rozlišení v lightboxu (1024px). Pod každou fotografií vpravo (střední velikost) neleznete tři tlačítka „koupit“. Po kliku na tato tlačítka se objeví poptávkový formulář, kterým můžete zažádat o zpracování nabídky na vámi vybraný snímek a typ koupě.

2. Blog: zde naleznete články, blogy, zprávy a oznámení. Texty jsou rozděleny do několika rubrik, které naleznete na hlavním menu nahoře v podobě záložek. Články obsahují v drtivém počtu případů fotografie. Kromě rubriky, má ještě každý text upřesňující štítek, který se vztahuje k danému tématu článku. Pod článkem naleznete diskuzi, kam můžete přispět se svým názorem. Přístup do diskuze nevyžaduje registraci, ale pro přehlednost je zde podmínkou uvedení jména (nebo přezdívky) a uvedení e-mailu (nezobrazuje se veřejně), variantní nabídkou je uvedení vaší webové adresy. Upozorňuji, že vulgární příspěvky budou nekompromisně odstraněny. V pravé části sekce „Blog“ se, stejně jako na úvodní stránce, zobrazuje box s nabídkou služeb a také box s nově přidanými fotografiemi ve fotogalerii. Kliknutím na fotografie v boxu „nové foto v galerii“ se dostanete na kompletní výpis nových fotografií. Klikem na konkrétní službu v boxu „nabídka služeb“ pak přejdete na popis dané služby.

3. Fotokurzy a další služby: v této sekci naleznete nabídku služeb. Jedná se především o fotokurzy, fotocesty a expedice, promítání a besedy, dárkové předměty, prodej fotografií a výstavy, spolupráce a reportáže. Každá kategorie obsahuje bližší informace spolu s nabídkou konkrétní služby.


4. Kontakt a Bio: kromě kontaktu a kontaktního formuláře naleznete v této sekci taktéž kategorie obsahující představení a informace o autorovi, používanou fototechniku, informace z médií a knihu návštěv. Danou kategorii lze vybrat na hlavním menu v záložkách. V budoucnu pak ještě přibudou další kategorie jako jsou např. partneři webu, bazar techniky a zajímavé odkazy.

Na celém webu je aplikován facebookový plugin a proto lze jednoduše doporučovat a sdílet články i fotografie na vašich facebookových profilech – tlačítko doporučit nebo odeslat naleznete vždy pod vybranou fotografií nebo článkem, přítomné je i na ostatních stránkách tohoto webu . V dolní části (patičce) je opět vlevo kompletní kontakt a vpravo pak odkazy na RSS čtečku, galerii na National Geographic, facebookový profil a knihu návštěv. V záhlaví nahoře vpravo pak naleznete vyhledávací pole. Tlačítko „úvod“, stejně jako logo se jménem, vás vrátí na hlavní (úvodní) stránku.

Facebookový profil: chcete-li být neustále informováni a mít přehled o nových článcích a fotografiích a zároveň mít možnost sledovat a případně aktivně přispívat svými poznámkami a myšlenkami, tak se staňte přítelem (volba „to se mi líbí“) na veřejném facebookovém profilu autora, který najdete na stránce: www.facebook.com/cunderlikphoto

Zaznamenané problémy:  přes velkou snahu se nám bohužel nepodařilo vyřešit všechny problémy se zobrazením ve všech prohlížečích. Stránky jsou úspěšně odzkoušeny ve Firefoxu, Mozille, Opeře, Google Chrome, Apple Safari a Internet Exploreru 9, taktéž je možno prohlížet webové stránky na mobilních zařízeních typu smartphone a tablet – odzkoušeno bylo zobrazení na několika mobilních zařízeních, většinou s dobrým výsledkem. Jediným problém tak zůstává chybné zobrazování v Internet Exploreru 8 a starších verzích, kde dochází k nepříjemnému rozhazování formátování a zalamování textu, nicméně i zde je web použitelný a všechny funkce jsou zde dostupné. V případě problémů se zobrazením v IE 8 a starších verzích doporučuji přejít na verzi 9 tohoto prohlížeče nebo přejít na jiný vhodnější prohlížeč. Za případné nepohodlí se předem omlouvám. Budu rád za veškeré vaše podněty, případně printscreeny se zaznamenanými chybami. V případě potřeby prosím pište na peterudes@centrum.cz

Děkuji a přeji příjemnou zábavu!!!  

Přejít na úvodní stránku


Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>