Fotografie mláděte tuleně kuželozubého uspěla v mezinárodní soutěži!

Publikováno | Autor:

Již po dvacáté ve své historii uspořádala nadace EuroNatur, ve spolupráci s magazínem Natur a filmovým festivalem NaturVision mezinárodní fotografickou soutěž „Poklady Evropské přírody“. Amatérští fotografové, stejně jako profesionálové v celé Evropě byli vyzváni k předložení svých pěti nejlepších záběrů z přírody v Evropě. Odborná komise letos zhlédla více než 2500 snímků od 640 autorů z 26 zemí.

Fotografie mláděte tuleně kuželozubého (foceno v zimě 2012 na ostrově Düne – podívejte se na fotoblog ze zimního fotografování v Severním moři) se probojovala do 12-ti členného finále a nakonec obsadila pěkné 7. místo v mezinárodní soutěži „Poklady Evropské přírody 2013 Fotografie se krom jiného stane součástí kalendáře EuroNatur 2014 a bude společně s ostatními oceněnými vystavena v návštěvnickém centrum Bavorského národního parku Luzný. V této souvislosti se sluší poděkovat Hance Šimkové, která mi před časem představila tuto soutěž a díky níž jsem se mohl zúčastnit již třetího ročníku.


Další články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>